Āra nojume un lielās dārza spēles brīvā laika pavadīšanas iespēju dažādošanai Lejasciemā

Balsošanas apgabals: Lielie pagasti
  • 35000.00
  • Lejasciema pagasts
  • Madara Kārkliņa

! Atceries - par projektu var balsot tikai Gulbenes novadā deklarēti iedzīvotāji, kuri sasnieguši 16 gadu vecumu! Ja neesi deklarējies, to var izdarīt ŠEIT.

Projekta realizācijas vieta: Rīgas iela 20, Lejasciems, Lejasciema pagasts, Gulbenes novads (kadastra apzīmējums: 50640120332).

Projekta realizācijai iespējami nepieciešamais finansējums: 35 000,00 EUR.

Gaujas un Tirzas ieskautais Gulbenes novada Lejasciema pagasts ir sabiedriski aktīvs. Lejasciema pagastā tiek veidotas jaunas un uzturētas senas tradīcijas. Lejasciema pagasta aktivitātes un pasākumi tiek plānoti un īstenoti visām paaudzēm, lai Lejasciema pagastā dzīvojošie varētu saturīgi un kvalitatīvi pavadīt brīvo laiku. 

Lejasciema pagastā 2020.gadā piedzima 15 bērni, 2021.gadā 10 bērni, kas liecina, ka pagastā ir mērķauditorija – jaunas ģimenes ar bērniem, kuru vecāki ir aktīvi un būtu vēl aktīvāki, ja būtu iespēja iesaistīties kopīgā rotaļu laukuma papildināšanā ar āra nojumi un lielajām dārza spēlēm (domino, desas, dambrete un klasītes). 

Norādāms, ka lielās dārza spēles priecēs ne tikai pirmskolas un pamatskolas bērnus un viņu vecākus, bet arī pagasta lielos un mazos viesus, kas it sevišķi vasaras laikā viesojas Lejasciemā. Veidojot dārza spēles tiks piesaistīti bērnu vecāki, vecvecāki un jaunieši. Svarīgi norādīt, ka ģimenes iesaiste bērna attīstībā nozīmē arī atbilstošas un attīstošas vides veidošanu. Sabiedrības iesaiste lielo spēļu un āra nojumes izveidē piedāvās iespēju kvalitatīvi pavadīt laiku kopā ar bērniem, nododot savas prasmes, pieredzi saviem bērniem, citiem bērniem un viņu ģimenēm. Kā arī radīs iespēju iedzīvotājiem dalīties pieredzē un gūt pieredzi.

Visas dārza spēles tiks izvietotas izveidotajā rotaļu laukuma teritorijā, kas nodrošinās spēļu izmantošanu un uzglabāšanu tikai šajā vietā. Piemēram, spēle “domino” tiks uzglabāta kastē, kas atradīsies āra nojumē. Savukārt pārējās spēles (dambretes galds, klasītes un desas) to konstrukcijas tiks izveidotas nepārvietojamas.

Āra nojume pie bērnu rotaļu laukuma dos iespēju rotaļu laikā pasargāt bērnus no lietus, vēja un citiem nelabvēlīgiem laikapstākļiem. Kā arī pirmskolas un pamatskolas bērniem mācību gada laikā būs iespēja realizēt dabas zinību eksperimentus un citus pētījumus, kā arī dažādu citu praktisku darbošanos dabā, ārpus telpām. Āra nojumē būs divi galdi (80x150 cm) un koka soli 6-8 gb (1 m gari), kā arī mantu uzglabāšanas kastes. Uzglabāšanas kastēs tiks uzglabāta vienīgā dārza spēle, kuru var spēlēt visa rotaļu laukuma teritorijā – domino.  Jāpiebilst, ka āra nojumes funkcionalitāti apliecina fakts, ka to varēs izmantot ne tikai pamatskolas un pirmskolas bērni, bet arī pagasta viesi. 

Pēc projekta realizācijas, Lejasciema pagasta iedzīvotājiem un viesiem būs iespēja paplašināt savas izklaides iespējas visai ģimenei. Ņemot vērā to, ka āra nojume un lielās dārza spēles atradīsies jau izveidotajā rotaļu laukuma teritorijā, kas atrodas skolas pagalmā ērti pieejamā vietā ciemata centrā, āra nojumi un lielajās dārza spēles būs iespējams izmantot visiem Lejasciema pagasta iedzīvotājiem un viesiem. Āra nojumi un lielās dārza spēles, gluži tā pat kā rotaļu laukumu, kops un uzturēs kārtībā skolas tehniskie darbinieki. Norādāms, ka papildus drošībai ir izvietota novērošanas kamera. 

Āra nojume un lielās dārza spēles būs izmantojamas pagasta bērniem aktīvai atpūtai svaigā gaisā, pasākumiem bērniem, kā arī Lejasciema pagasta viesiem ikdienā un pasākumu laikā.