Iedzīvotāji neatbalstīja

Bērnu atpūtas laukuma ierīkošana Litenes stadionā

Balsošanas apgabals: Mazie pagasti
  • 34988.36
  • Litenes pagasts
  • Dina Markova

! Atceries - par projektu var balsot tikai Gulbenes novadā deklarēti iedzīvotāji, kuri sasnieguši 16 gadu vecumu! Ja neesi deklarējies, to var izdarīt ŠEIT.

Projekta realizācijas vieta: “Parka līcis”, Litene, Litenes pagasts, Gulbenes novads (kadastra apzīmējums: 50680050053).

Projekta realizācijai iespējami nepieciešamais finansējums: 34 988,36 EUR.

Litenes muižas parks un tā līcis ir viena no skaistākajām un sakoptākajām vietām Litenes pagasta teritorijā. Litenes pagasta iedzīvotāji un viesi var lepoties ar kvalitatīvo stadionu muižas parkā, kas piedāvā dažādas aktīvās atpūtas un sporta iespējas. Šī ir vieta, kur gribas uzturēties, atpūsties vēl un vēl, jo šeit ir gan parks, gan stadions, gan estrāde vienuviet. Tieši tādēļ, lai dažādotu aktīvās atpūtas iespējas, 2019.gadā Litenes pagasta aktīvo iedzīvotāju biedrība “Ceriņzieds” realizēja projektu par āra tenisa laukuma ierīkošanu uz esošā basketbola laukuma. Pēc projekta realizēšanas arvien vairāk ģimenes izvēlas brīvdienas pavadīt šeit. Uzturoties stadionā kopā ar bērniem, vecāki ir nonākuši pie secinājuma, ka stadionā bērniem ātri kļūst garlaicīgi, pietrūkst radošas iespējas aktīvi darboties. Arī citviet Litenes pagasta publiski pieejamā teritorijā nav pieejams bērnu rotaļu laukums. 

Gulbenes novada pašvaldības organizētais līdzdalības budžetēšanas projektu konkurss ir lieliska iespēja pilnveidot Litenes stadiona infrastruktūru, piedāvājot pilnvērtīgas laika pavadīšanas iespējas Litenes pagasta iedzīvotājiem jebkurā vecumā – arī bērniem. Šī ir vieta, kur aktīvi kopā pavadīt laiku visai ģimenei. Izvēlētā vieta stadionā ir smilšaina virsma (esošais volejbola laukums), kurai ir ideāla drenāža, kuras irdenums ietekmē bērnu laukuma stabilitāti. Rotaļu laukuma tuvumā esošie koki var sniegt ēnu bērniem un to aprūpētājiem karstās vasaras dienās.

Pirms projekta pieteikuma sagatavošanas projekta iesniedzējs ar savu iniciatīvu ir vērsies gan Litenes pagasta pārvaldē, gan Gulbenes novada Sporta pārvaldē, kur saņemts atbalsts projekta iesniegšanai.

Projekta “Bērnu rotaļu laukuma ierīkošana Litenes stadionā” ietvaros paredzēts: 

  • rotaļu laukuma seguma sagatavošana;
  • (sešu) rotaļu laukuma konstrukciju piegāde;
  • Laukuma sagatavošana;
  • Konstrukciju uzstādīšana.

Papildus ikdienas uzturēšanas izmaksas netiek paredzētas, jo par teritorijas pārraudzību un uzkopšanu šobrīd ir atbildīga Litenes pagasta pārvalde. Pirmās izmaksas laukuma uzturēšanai varētu būt aptuveni piecu gadu laikā, kad būs nepieciešams pārkrāsot konstrukciju metāla detaļas.