Iedzīvotāji neatbalstīja

Dzeramā ūdens brīvkrāna izveide pilsētas centrālajā skvērā

  • 4600.00
  • Gulbene
  • Biedrība "Ecological Future Education"

Projekta realizācijas vieta: O.Kalpaka iela 25A, Gulbene, Gulbenes novads (kadastra apzīmējums: 50010010112).

Projekta realizēšanai iespējami nepieciešamais finansējums: 4 600 EUR.

Brīvkrāna uzstādīšanu pilsētas centrā rosina vairāki būtiski aspekti:

  1. Raugoties no sabiedrības veselības viedokļa, brīvkrāna izveide veicinātu sabiedrības ūdens lietošanu ikdienā. Cilvēka organismam ikdienā ir nepieciešami aptuveni 2 l ūdens, un brīvkrāna ūdens ir lēts, kā arī laba alternatīva komerciāliem dzērieniem, kas satur daudz cukura.
  2. Brīvkrāna atrašanās vieta atbalstītu iedzīvotāju fiziskās aktivitātes pilsētas centrā, rosinātu organizēt sporta aktivitātes un personīgos vingrojumus, kā arī kustību pilsētas centrālajā skvērā.
  3. Brīvkrāns nodrošina dzeramā ūdens pieejamību sabiedrībai, vienlaicīgi samazinot vienreizlietojamo pudeļu radīto atkritumu daudzumu. Brīvkrāna izveide veicinātu sabiedrību lietot atkārtojami lietojamās pudeles.
  4. Brīvkrāna izveide mazinātu sabiedrības aizspriedumus par dzeramā krāna ūdens lietošanu uzturā.

Brīvkrāna uzstādīšana ir ieguldījums pilsētas infrastruktūrā, kas atbalsta sabiedrības veselību. Lai aicinātu iedzīvotājus mainīt paradumus videi draudzīgā veidā, ir nepieciešams kvalitatīvs pakalpojuma nodrošinājums. Publiski atkārtoti uzpildot ūdens pudeles, sabiedrība tiek veicināta samazināt vides piesārņojumu un ietaupīt naudu, jo ūdens pieejams bez maksas.

Brīvkrānā var piepildīt savu dzeramā ūdens pudeli ar tīru un dzeršanai drošu ūdeni. Ūdens brīvkrānā papildus drošībai un uzticības raisīšanai ir ievietots ogles filtrs, kas aiztur smalkās daļiņas, uzlabo garšu un smaržu. Papildus ievietots arī ūdens magnēts, kas ūdeni padara šķietami mīkstāku.

Brīvkrāna izveide var pozitīvi ietekmēt sabiedrības veselību, individuālās finanses un samazināt vienreizlietojamo atkritumu daudzumu. Pēc pieprasījuma iesakām izveidot papildus brīvkrānus Gulbenes pilsētā un novadā.

Kontaktinformācija: Biedrības "Ecological Future Education" pārstāve Megija Kalēja, info@efe.lv, tālruņa nr. 29644110.