Stāmerienas ezera peldēšanās vietu labiekārtošana

Balsošanas apgabals: Mazie pagasti
  • 34500.00
  • Stāmerienas pagasts
  • Dace Birzniece

! Atceries - par projektu var balsot tikai Gulbenes novadā deklarēti iedzīvotāji, kuri sasnieguši 16 gadu vecumu! Ja neesi deklarējies, to var izdarīt ŠEIT.

Projekta realizācijas vieta: Stāmerienas ezers, Stāmerienas pagasts, Gulbenes novads (kadastra apzīmējums: 50880040417; 50880080074; 50880080257).

Projekta realizēšanai iespējami nepieciešamais finansējums: 34 500,00 EUR.

Ne tikai pagasta iedzīvotāji ir iemīļojuši Stāmerienas pagasta Stāmerienas ezera peldēšanās vietas, bet arī ar lielu prieku brauc peldēties iedzīvotāji no Gulbenes un piestāj ciemiņi no tuvākam un tālākam vietām. Lai prieks būtu uzkavēties peldēšanās vietās, ir nepieciešamas izveidot atpūtas zonas, kur iekurināt ugunskurus un baudīt gleznaino Stāmerienas ezera skatu. 

Arvien plašāk pie ezera attīstās aktīvās atpūtas ūdens sporta veidi: Supošana, izbraucieni ar laivām, makšķerēšana, kas nodrošina atpūtnieku uzkavēšanos. Kā arī Stāmerienas pagasta pārvalde regulāri rūpējas par sakoptu vidi peldēšanās vietu teritorijās. Tādēļ saskatām, ka šajās peldēšanās vietās nepieciešams labiekārtot vidi, piedāvājot apmeklētājiem vairāk atpūtas iespējas .

Vēlamies izveidot ugunskura vietas, kur ģimenes, draugu kompānijas vai nejauši satikušies garām gājēji varētu iekurināt ugunskuru un baudīt mierīgu atpūtu pie ezera. Koka atpūtas zviļņus, kur ērti varēs iekārtoties un ķert vasaras karstos saules starus vai vēlā rudens vakarā ietīties segā, lai baudītu saulrietu. Izveidot vides objektu ar gulbju ģimeni, kas priecētu gan mazus, gan lielus Stāmerienas apmeklētājus.