Toreiz un tagad

Balsošanas apgabals: Pilsēta
  • 33030.00
  • Gulbene
  • Jana Kalniņa

! Atceries - par projektu var balsot tikai Gulbenes novadā deklarēti iedzīvotāji, kuri sasnieguši 16 gadu vecumu! Ja neesi deklarējies, to var izdarīt ŠEIT.

Projekta realizācijas vieta: Dzelzceļa iela 8, Gulbene, Gulbenes novads (kadastra apzīmējums: 50010070129), pie Gulbenes dzelzceļa stacijas blakus autotransporta stāvlaukumam atpūtas zonā.

Projekta realizēšanai iespējami nepieciešamais finansējums: 33 030,00 EUR.

Gulbenes novads var lepoties ar saviem stāstiem, cilvēkiem, notikumiem, kas notiek šeit un tagad. Vērtības, ko saglabājam, ir gan vizuāli redzamas, gan saglabājušās atmiņās. Projekts “Toreiz un Tagad” ir plānots kā viens no šo atmiņu un patieso stāstu kopsavilkumiem plastikāta maketa formā. Dzelzceļš Gulbenē “spēlē” patiesi lielu lomu pilsētas atpazīstamībā un izaugsmē. Daudziem novadniekiem šī vieta saistās ar dažādām atmiņām - kādam tā ir bijusi darba vieta, kādam tā ir sēru atmiņu, kādam cerību un prieka satikšanās vieta. 

Mūsu steidzīgās dzīves un laika trūkuma dēļ ir grūti rast pietiekami ilgu laiku, lai spētu izstaigāt visas dzelzceļa mezgla teritorijas takas, tādēļ radās ideja par Gulbenes dzelzceļa mezgla teritorijas maketa izveidi, kas izvietota pie Gulbenes dzelzceļa stacijas. Tajā tiktu atainota dzelzceļa stacijas apbūve ziedu laikos, kas ir no 1975. līdz 1980.gadiem. Maketā plānots iekļaut arī Viestura ielas vēsturisko ēku apbūvi. Makets stikla kupolā būs pieejams apskatei Gulbenes  dzelzceļa stacijas teritorijā, to būs iespējams redzēt ne tikai Gulbenes pilsētas iedzīvotājiem, bet arī viesiem no blakus novadiem, Latvijas un ārvalstu viesiem, kas ikdienā viesojas šeit un bauda Gulbenes tūrisma piedāvājumu. Tas kalpos gan kā informatīvais, un atmiņu stends, gan arī spēs raisīt sarunas un diskusijas.