Viedie soliņi un velo apkopes stacija Gulbenē

Balsošanas apgabals: Pilsēta
  • 17837.74
  • Gulbene
  • Rūta Bokta

! Atceries - par projektu var balsot tikai Gulbenes novadā deklarēti iedzīvotāji, kuri sasnieguši 16 gadu vecumu! Ja neesi deklarējies, to var izdarīt ŠEIT.

Projekta realizācijas vieta: O.Kalpaka iela 60, Gulbene, Gulbenes novads (kadastra apzīmējums: 50010020105).

Projekta realizācijai iespējami nepieciešamais finansējums: 17 837,74 EUR.

Gulbene ir zaļa pilsēta ar sabiedrību, kas atvērta inovatīviem pilsētvides risinājumiem. Tāpēc projekta ietvaros vēlamies tradicionālo pakalpojumu padarīt efektīvāku, uzstādot jaunu infrastruktūras objektu –  viedos solus, kas papildināti ar velo apkopes staciju pilsētas centrā, pārdomātā atrašanās vietā - pie Gulbenes novada bibliotēkas un Kultūras centra, blakus viesnīcai, centra skvēram, kafejnīcai “Rodi”.

Ejot līdzi laikam un izrādot rūpes par vidi, daļa sabiedrības dod priekšroku velosipēdam, kā arī tādiem mobilitātes rīkiem kā elektriskie skrejriteņi, elektriskie skrituļdēļi, e-velo u.tml.. E-mobilitāte lielai daļai iedzīvotāju jau ir kļuvusi par neatņemamu ikdienas sastāvdaļu, tomēr Gulbenes infrastruktūra neļauj pilnībā nodoties mobilitātes iespējām, tā nav pietiekami atbalstoša, lai nodrošinātu ērtu uzlādi vai vienkāršu remontu pilsētvidē.

Neapšaubāms ir fakts, ka gan uzlādi, gan remontu var veikt mājās, taču ne vienmēr mēs spējam ieplānot laiku, kurā riepa izlaidīs gaisu, vai būs nepieciešama neliela mobilās ierīces uzlāde līdz veiksmīgai nokļūšanai mājās.

Projektā iekļautie viedie soli ir uz vienkāršību un minimālismu balstīta konstrukcija, kas nodrošina intuitīvu lietošanu, savukārt tās universālais dizains lieliski iederas mūsdienu pilsētvidē. Soliņu konstrukcija ir piemērota dažādiem laikapstākļiem. Sēdvietas ir veidotas no koka elementiem vēl lielākam lietošanas komfortam. Viedie soli pilnībā darbojas uz saules paneļiem, tie ir ērti ne tikai sēdēšanai, bet ietver arī daudz un dažādas priekšrocības, sākot no telefona, elektroskūtera uzlādes jebkurā diennakts laikā, Wifi interneta nodrošinājuma, audio ierakstu atskaņošanas skaļruņos, kas var kalpot par audiogidu vides objektam “Goda bibliotēka”. Solus papildinot ar velo novietni un velo apkopes funkcijām - rokas pumpi un augstas kvalitātes instrumentu komplektu, tas aptvers visas pamatvajadzības velosipēdu lietotājiem (piepumpēt riepas, pievilkt vaļīgās skrūvītes, pieregulēt sēdekļa augstumu, nomainīt ķēdi, u.c. lietas). Līdz ar to soli, velo novietne un velo apkopes stacija kalpos ne tikai kā ērta un funkcionāla atpūtas vieta iedzīvotājiem, bet arī radīs mūsdienīgu, pašpietiekamu un uz attīstību vērstu risinājumu. Būtiski, ka šie pakalpojumi iedzīvotājiem un pilsētas viesiem būs pieejami bez maksas.

Esam droši, ka gulbenieši labprāt izmēģinās šo gudro risinājumu, un tas taps par iemīļotu atpūtas un satikšanās pieturvietu.

Turklāt radot vienkāršus risinājumus neparedzētiem dzīves brīžiem, tas ir solis pretī viedai pilsētai!