Realizēts

Mūsdienīgas un funkcionālas estrādes būvniecība Jaungulbenes pagasta "Rijas kalnā"

  • 19700.00
  • Jaungulbene
  • Anita Deksne

! Atceries - par projektu var balsot tikai Gulbenes novadā deklarēti iedzīvotāji, kuri sasnieguši 16 gadu vecumu! Ja neesi deklarējies, to var izdarīt ŠEIT.

Projekta realizācijas vieta: "TP2111 Pienenīte", Jaungulbene, Jaungulbenes pagasts, Gulbenes novads (kadastra apzīmējums: 50600040337). 

Projekta realizēšanai iespējami nepieciešamais finansējums: 19 700 EUR.

“Rijas kalns” atrodas Jaungulbenes ciema pašā centrā. Savu nosaukumu tas ieguvis pateicoties senās rijas drupām, kas atrodas kalna galā. Laika gaitā “Rijas kalns” ir izveidojusies kā iecienīta atpūtas un apskates vieta gan vietējiem iedzīvotājiem, gan tūristiem. Šeit tiek svinēti gadskārtu svētki, organizēti koncerti un dažādas citas kultūras aktivitātes.

Projekta ietvaros plānots veikt estrādes būvniecību. Tas dotu iespēju šeit rīkot kvalitatīvākus un lielāka mēroga pasākumus. Šobrīd uzaicinātajiem māksliniekiem un amatiermākslas kolektīviem nav vietas, kur pārģērbties, sagatavoties uznācienam. Šim nolūkam tiek izmantots skaidu plākšņu aizslietnis, ko pirms katra pasākuma pieskrūvē pie dēļu grīdas. Ļoti liels pārbaudījums aparatūrai un datortehnikai ir pasākuma laikā pēkšņi sācies lietus. Bieži vien, aicinot Latvijas mēroga skatuves māksliniekus, ir nācies piedzīvot atteikumu tieši jumta trūkuma dēļ.

“Rijas kalnam” blakus atrodas Jaungulbenes pagasta bērnudārzs “Pienenīte”. Jau šobrīd mazie bērnudārznieki ir iecienījuši šo vietu ikdienas pastaigām. Estrādes būvniecība dotu lielisku iespēju mazajiem Jaungulbeniešiem izbaudīt uzstāšanos uz lielās skatuves, rīkot koncertiņus brīvā dabā, kā arī aicināt ciemiņus no citiem novada bērnudārziem.

Projekta ietvaros paredzēts atrisināt vēl diezgan lielu problēmu - elektrības pievada trūkumu. Šobrīd, lai nodrošinātu pasākuma norisi, pāri zālienam tiek vilkts vairāk kā 100 m garš elektrības vads no blakus esošā bērnudārza. Tas tiek vilkts tieši gar vietu, kur izvietotas šūpoles un visvairāk skraida bērni, tādejādi radot risku tiem paklupt un savainoties.

Kontaktinformācija: Anita Deksne, anduliite@inbox.lv, tālruņa nr. 29171436.