Iedzīvotāji neatbalstīja

Mūsdienīgas un funkcionālas estrādes būvniecība Jaungulbenes pagasta "Rijas kalnā"

  • 19778.50
  • Jaungulbene
  • Anita Deksne

Projekta realizācijas vieta: "TP2111 Pienenīte", Jaungulbene, Jaungulbenes pagasts, Gulbenes novads (kadastra apzīmējums: 50600040337). 

Projekta realizēšanai iespējami nepieciešamais finansējums: 19 778,50 EUR.

“Rijas kalns” ir unikāla vieta Jaungulbenes pagastā, kas pirms vairākiem gadiem no parastas pļavas, ko nopļauj pāris reizes gadā, tika izveidots kā unikāls tūrisma objekts. Ar LEADER projekta atbalstu “Rijas kalnā” tika izveidots ērts celiņu tīkls, mūsdienīga ugunskura vieta, kā arī uzstādītas lielās šūpoles. Gulbenes novada svētku ietvaros 2016.gadā šajā vietā tika izvietoti vides objekti – četrpadsmit dažādi senie latviešu darba rīki, ko Jaungulbenei dāvināja katra novada pagasta un pilsētas pārvalde. Iepriekšminētie labiekārtojuma elementi ļāva šo kalnu izmantot gan kā gadskārtu svētku svinēšanas vietu, gan pulcēt iedzīvotājus pagasta svētkos un dažādās citās kultūras aktivitātēs.

“Rijas kalns” šobrīd ir iecienīta tūristu apskates vieta. Tas kalpo izzinošu ekskursiju organizēšanai skolēniem un bērnudārzniekiem. Vietējie iedzīvotāji to iecienījuši kā pastaigu un atpūtas vietu.

“Rijas kalns” ir brīnišķīga un iemīļota vieta vasaras pasākumu rīkošanai, taču to organizēšanu apgrūtina estrādes trūkums. Uzaicinātajiem māksliniekiem un amatiermākslas kolektīviem nav vietas, kur pārģērbties, sagatavoties uznācienam. Šim nolūkam šobrīd tiek izmantots skaidu plākšņu aizslietnis, ko pirms katra pasākuma pieskrūvē pie dēļu grīdas. Ļoti liels pārbaudījums aparatūrai un datortehnikai ir pasākuma laikā pēkšņi sācies lietus. Bieži vien, aicinot Latvijas mēroga skatuves māksliniekus, ir nācies piedzīvot atteikumu tieši jumta trūkuma dēļ.

Pasākumu veiksmīgai norisei ir vēl viena ļoti liela problēma - elektrības pievada trūkums. Šobrīd, lai nodrošinātu pasākumu norisi, pāri zālienam tiek vilkts vairāk nekā 100 metru garš elektrības vads no blakus esošā bērnudārza. Tas tiek vilkts tieši gar vietu, kur izvietotas šūpoles un visvairāk skraida bērni, tādējādi radot risku tiem paklupt un savainoties.

Vienlaicīgi ar estrādes būvniecību, projektā plānots sakārtot laukumu starp senās rijas drupām. Šis laukums tiek izmantots skatītājiem, izvietojot tajā sēdvietas, kā arī ballēs kā deju placis. Šobrīd tas ir nelīdzens zālājs, grūtības sagādā tā kvalitatīva kopšana. Īsts pārbaudījums ir tajā līdzeni izvietot solus, kā arī nelīdzenais reljefs rada riskus traumu gūšanai. Nolīdzinot laukuma reljefu, un izveidojot grants – šķembu segumu, tiktu iegūta līdzena un viegli kopjama virsma skatītāju zonai.

Skatuves būvniecība, laukuma labiekārtošana un elektrības pievada sakārtošana ļautu "Rijas kalnā" rīkot kvalitatīvākus un lielāka mēroga pasākumus, aicināt viesmāksliniekus, nodrošinot tiem elementāras higiēnas un komforta prasības, kā arī skatītājiem ļautu pilnībā nodoties mākslas baudīšanai, nesatraucoties par sola šūpošanos, uz kura tie sēž.

Kontaktinformācija: Anita Deksne, anduliite@inbox.lv, tālruņa nr. 29171436.