Realizēts

Pop-up kultūrsala Spārītes parkā

Balsošanas apgabals: Pilsēta
  • 35000.00
  • Gulbene
  • Biedrība "Uzņēmēji Gulbenes novadam"

! Atceries - par projektu var balsot tikai Gulbenes novadā deklarēti iedzīvotāji, kuri sasnieguši 16 gadu vecumu! Ja neesi deklarējies, to var izdarīt ŠEIT.

Projekta realizācijas vieta: Spārītes parks, Gulbene, Gulbenes novads (kadastra apzīmējums: 50010030027).

Projekta realizēšanai iespējami nepieciešamais finansējums: 35 000,00 EUR.

Gulbenes pilsētas Spārītes parks piedzīvojis pozitīvas pārmaiņas – atjaunoti pastaigu celiņi, izvietoti atpūtas soli, apgaismes stabi u.c. infrastruktūra, kas ikdienā vilina iedzīvotājus un viesus patverties parka zaļajā miera ostā. Kāds parkā dodas uzmundrinošā skrējienā, vēl kāds ģimenes pastaigā ar izzinošiem un aktīviem laika pavadīšanas elementiem, cenšas kvalitatīvi aizpildīt brīvās vakara stundas. Patiess prieks parka teritorijā arvien vairāk ikdienā sastapt dabas baudītājus – tos, kuri vēl mācās spert pirmos soļus, tos, kuri dodas spēcinošos skrējienos un pazūd Emzes parka dzīlēs, arī jauniešus, kuri vēlas noslēpties no pieaugušo skatieniem. Parkā jūtas komfortabli ikviens. 

Spārītes parks satuvina visas paaudzes. Lai papildinātu jau esošo parka sakopto daļu, līdzdalības projekta ietvaros rosinām izveidot pop-up brīvdabas kultūras un rekreācijas zonu:

  1. Performances platformu ar iespēju organizēt pieredzes stāstu vakarus, neliela apmēra lokālus koncertus, improvizācijas vai mini šovus koku paēnā, radot vidi, kas mudina uzdrīkstēties, gūt pirmo skatuves pieredzi vai baudīt Latvijas mākslas kino fonda piedāvājumu kino vakaros;
  2. Koka šūpuļtīklus relaksētiem brīžiem, lai ieklausītos dabas skaņās, vērotu zvaigznes pusnaktī vai uzņēmīgos makšķerniekus, kuri pacietīgi gaida lomu dīķa malā;
  3. Ģimenes vai draugu kopienas zvilnis ar iespēju apstāties, ieelpot brīvbrīdi un satuvināties, iespējams atceroties kādu anekdoti, kas radīs dabisku c vitamīna pieplūdumu;
  4. Šūpuļkrēsli ar iespēju izvējoties kā maziem tā lieliem. 

Mērķis: piedāvāt Gulbenes pilsētas, novada un citu tuvāko apdzīvoto vietu iedzīvotājiem iespēju dažādot sabiedriskās aktivitātes gada siltajā sezonā, brīvo laiku pavadot Spārītes parka maģiskajā vidē - brīvdabas kultūras un socializēšanās vietā. Projekta ietvaros izveidotā infrastruktūra dažādos iespējas kultūras piedāvājumam, radīs alternatīvas tikšanās un socializēšanās vietas jebkurām paaudzēm. Kopumā vide, apvienojumā ar pasākumu un notikumu piedāvājumu no pašvaldības iestādēm, nevalstiskajām organizācijām, satuvinās cilvēkus individuālās un plašākās kopienās, radot kumulatīvu pozitīvismu.

Mērķauditorija ir vietējie iedzīvotāji, galvenokārt ģimenes, jaunieši, kuri novērtē iespēju laika pavadīšanai dabā. Biedrība prognozē vidēji 50 dalībnieku iesaisti pop-up brīvdabas pasākumos. Gada sausajā un siltajā periodā labiekārtoto brīvdabas atpūtas zonu pastaigām un relaksētāi atpūtai apmeklēs vidēji 10 līdz 50 cilvēki visās vecuma grupās, papildinot pārrobežu projekta ietvaros izveidotos dabas objektus.

Sasniedzamie rezultāti:

Multifunkcionāla pop-up tikšanās, piknika un brīvā laika pavadīšanas iespēju vide dabas parkā ar koku ēnojumu, putnu orķestriem.

Vieta jauno mākslinieku, stāstnieku performancēm dabas kultūrsalā Spārītes parka sirdī. 

--

*Rekreācijas un kultūrsalas iekārtojuma aptuvenās vīzijas skices pievienotas pieteikuma pielikumā informatīvos nolūkos. Apzinoties mainīgās materiālu un pakalpojumu cenas, pieļaujams, ka finansējuma sadaļā var būt izmaiņas, pieļaujot apjoma un izmēru izmaiņas. 

**Vizualizācijās norādītais zonējums ir informatīva rakstura – tas var tikt mainīts atbilstoši speciālistu ieteikumiem.

***Pop-up kultūrplatformas veidošanā paredzama sadarbība ar novada nevalstiskajām organizācijām, pašvaldības iestādēm.