Stāmerienas ezera peldēšanās vietu labiekārtošana

Balsošanas apgabals: Mazie pagasti
  • 34505.00
  • Stāmerienas pagasts
  • Dace Birzniece

Projekta realizācijas vieta: Stāmerienas pagasts, Gulbenes novads, LV-4406 (kadastra apzīmējums:50880040417; 50880080074; 50880080257)

Projekta realizēšanai iespējami nepieciešamais finansējums: 34 505,00 EUR.

Lai prieks būtu uzkavēties peldvietās, ir nepieciešamas izveidot atpūtas zonas, kur iekurināt ugunskurus un baudīt gleznaino Stāmerienas ezera skatu.

Arvien plašāk pie ezera attīstās aktīvās atpūtas ūdens sporta veidi: Supošana, izbraucieni ar laivām, makšķerēšana, kas nodrošina atpūtnieku uzkavēšanos. Kā arī Stāmerienas pagasta pārvalde regulāri rūpējas par sakoptu vidi peldvietu teritorijās. Tādēļ saskatām, ka šajā vietā nepieciešams labiekārtot vidi, piedāvājot peldvietas apmeklētājiem vairāk atpūtas iespējas.

Vēlamies izveidot ugunskura vietas, kur ģimenes, draugu kompānijas vai nejauši satikušies garam gājēji varētu iekurināt ugunskuru un baudīt mierīgu atpūtu pie ezera. Koka atpūtas zviļņus, kur ērti varēs iekārtoties un ķert vasaras karstos saules starus vai vēlā rudens vakarā ietīties segā, lai baudītu saulrietu. Izveidot vides objektu ar gulbju ģimeni, kas priecētu gan mazus, gan lielus Stāmerienas apmeklētājus.